PAGALVINIS

Data/laikas
07/02/2018
18:00 - 20:50


Martin McDonagh PAGALVINIS

2 dalių spektaklis
Trukmė — 2 val. 50 min.

PREMJERA – rugsėjo 16, 17, 29, 30 d.

Iš anglų kalbos vertė – Aistė PTAKAUSKAITĖ
Režisierius – Gintaras VARNAS
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Julija SKURATOVA
Muzika – Zbigniew PREISNER, Benjamin BRITTEN, Giedrius PUSKUNIGIS
Vaidina – Arnas AŠMONAS, Gytis LASKOVAS, Balys IVANAUSKAS, Adomas JASIUKĖNAS
Prodiuseris
 – Teatras „Utopia“
Koprodiuseriai
 – Kauno miesto kamerinis teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija

N – 16

Prasidėjęs kaip mįslinga ir tamsi kriminalinė istorija, spektaklis virsta makabrišku neogotikiniu trileriu. Žiauriai nužudyti keli maži vaikai, o jų nužudymo būdas aprašytas jauno rašytojo Katurjano apsakymuose. Net ir išaiškėjus, kas žudikas, lieka klausimas: kas kaltas?

Ar menininką galima kaltinti už jo meno žiaurumą? Ar galima kaltinti meną, sakant, jog jis „propaguoja smurtą ir žudymus“?

Martinas McDonaghas – pasaulyje žinomas šiuolaikinis airių dramaturgas. Pjesė „Pagalvinis“ (2003 m.) pelnė prestižinius Olivier ir Evening Standart apdovanojimus, yra statoma visame pasaulyje. Iki šiol Gintaras Varnas nėra dirbęs su Martino McDonagho kūryba ir šį kartą jis rinkosi būtent kūrinį, o ne autorių. „Svarbus dalykas, nulėmęs pjesės pasirinkimą – makabriška, net liguista, tokia neogotikinė atmosfera. Kartais net neaišku, ar kai kurie įvykiai vyko realybėje, ar tik Katurjano galvoje“ – teigia režisierius. Spektaklyje analizuojamas kūrybos ir realybės santykis, kūrybos svarba ir įtaka, kūrėjo atsakomybė už jo kuriamą meną.

Gintaras Varnas „Pagalvinyje“ lieka ištikimas vizualiam, teatrališkam teatrui. Spektaklyje veikia keturi aktoriai ir dailininkės Julijos Skuratovos kurtos lėlės bei kaukės, valdomos pačių aktorių. Lėlės įkūnija Katurjano pjesių personažus – tai iš pagalvių sudėliotas Pagalvinio veidas, lėlė mergaitė Jėzus, lėlė berniukas, o deformuotų kaukių pagalba aktoriai kuria tėvų paveikslą. Spektaklyje vaidina režisieriaus Gintaro Varno antrojo aktorių kurso absolventai, šiemet baigę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kartais mielai vadinami „varniukais“.

 
 
 
 
 
 
 

Rėmėjai:

 1Kaunas-dalinasi-kultūra-logo      2LRKT

                                                       Utopia-LT-Transparent-Black 4Kauno Kamerinis  LMTA_zenklas linijinis pozityvinisBilietai

Grįžti į pradžią