4 Mortos (kovo 28 d. 18:00 val)

Atgal

SPEKTAKLIO ĮRAŠO TRANSLIACIJĄ KVIEČIAME ŽIŪRĖTI KOVO 28 d. 18:00 val. (jūsų patogumui, po transliacijos spektakliai bus pasiekiami dar 24 h)

„4 MORTOS“ – vakarėlis su mirtim, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas-ritualas, kuris sugrąžins iš feisbukinės egzistencijos į gamtos duotą prigimtį. „Mirties alsavimas – natūralus ir įprastas. Visi kažkada mirsime. Tačiau į mirtį reikia žvelgti ne su baime, o iš linksmos, šviesios pusės. Mirtis nėra pabaiga“, – sako spektaklio režisierius Darius Rabašauskas.

Folkloro tyrinėtoja, spektaklio kompozitorė Laurita Peleniūtė atkreipia dėmesį į santykio su mirtimi svarbą asmenybės formavimuisi: „Jei kiekvienas žinotume, kad šalia mūsų visada yra mūsų mirtis – asmeninė, sava, „mano mirtelė“ – išmoktume gyventi prasmingiau. Mirtis taptų ne baimės šaltiniu, o išmintimi, kuri mus lydi“, – teigia ji.

Šis spektaklis – tai pabuvimas kartu. Todėl vakarėlio apibrėžimas – jam labai tinkamas. Vakarėlis gali būti visoks, kiekvienam skirtingas, tačiau pagrindinė vakarėlio esmė – kad žmonės pabūtų kartu. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“, – teigia režisierius Darius Rabašauskas.

Pasak režisieriaus, pagrindinė spektaklio idėja – ritualinį folklorą sujungti su šiandienine kasdienybe, šiuolaikinį humorą su tautosakiniu humoru, šimtmečiais meistriškai įžeminusiu mitinius išgyvenimus.

_______________________________________________________________________________________________

Režisierius: Darius RABAŠAUSKAS
Aktoriai: Margarita BLADŽENAUSKAITĖ, Rūta KUMPIKAITĖ, Laurita PELENIŪTĖ, Jonė DAMBRAUSKAITĖ
Kompozitorė: Laurita PELENIŪTĖ
Dailininkė: Laura LUIŠAITYTĖ
Dainų autorius: Gediminas ŽILYS
Garsiniai fonai: Tadas DEŠUKAS
Konsultantas: medinčius Petras DABRIŠIUS

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!