IŠEITIES TAŠKAS 2020: “9.18”

Režisierius(-ė):
Trukmė:
Atgal

„9.18“ – talpina penkias pagal tikras paauglių istorijas sukurtas, siurrealistines pasakas. Kurios prakalbs apie visuomenės skaudulius – nemeilę, keliaujančią iš kartos į kartą, psichologinį ir fizinį smurtą, vaikus gyvenančius priklausomybes turinčių tėvų šeimose, vaikus tampančius keršto įrankiu tėvų skyrybų karštinėje, vaikus augančius globos namuose ar gyvenančius materialiai stipriose šeimose, tačiau tėvus reginčius kartą per savaitę, gyvenačius pas senelius po tėvų mirties, gyvenančius kitoje šalyje nei tėvai.

Šios temos aktualios ne tik paaugliams, bet ir suaugusiems. Jos svarios ne tik kaimuose, mažuose miesteliuose, miestuose, Alytaus mieste, mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Neretai šia tema artimųjų rate nekalbama, o svetimame apie patiriamą smurtą, vidinę gėlą pasisakyti gėda. Kad ir kaip aktyviai Lietuvoje veiktų pagalbos centrai, fizinis smurtas neretai vis dar tampa norma, o psichologinis – apgaubiamas „nieko tokio, visi taip gyvena“ migla.

Baimė kalbėti ir kalbėtis, priimti atsakomybę už savą ištartą žodį ar padarytą veiksmą tampa inkaru, kurį teatras, pasitelkdamas meninėmis priemonėmis gali bent apnuoginti, jo egzistavimą iškeliant į viešumą be slėpinių, suteikiant žinių, ką daryti kritinėse smurto situacijose (tiek smurto dalyviams, tiek jį regintiems) bei paskelbti esminį: MES TAI MATOME. Mitas, kad tai liečia tik asocialias šeimas bei jose gyvenančius. Tai liečia ir tuos, kurie viešumoje primena idealią šeimą, o už namų durų nubunda nemeilės slibinas su visomis savo galvomis: smurtu, baime, gėda, žeminimu, patyčiomis ir nuovargiu kovojant už savo bei artimo ramybę (kartais gyvybę).

__________________________________________________________________________________________________

Režisūra, dramaturgija: Andra Kavaliauskaitė
Muzika: Adas Gecevičius
Vizualizacijos: Violeta Mackialo
Kostiumų dizainas: Between LAB
Choreografija: Miglė Praniauskaitė
Dokumentika: Emilija, Inga, Mindaugas, Andrius, Kornelija, Naglis, Gabrielė, Austėja, Aleksas, Maksimas, Edvinas, Neda, Laima, Gabija, Emilija, Linas, Haroldas, Lukas, Markas-Sergėjus, Adomas

Alytaus miesto teatras


Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!