ConTempo 2020: Atvanga I | Austėja Vilkaitytė

Režisierius(-ė): Austėja Vilkaitytė
Trukmė: 1 val. 15 min.
Atgal
Artimiausi
spektakliai
08-23 Sekmadienis
17:00 val.
Didžioji salė
Režisierius(-ė): Austėja Vilkaitytė

Atvanga - lietuviškas žodis, reiškiantis sustojimą, pauzę, atokvėpį, poilsį, pastogę –
tampa tema, gaubiančia ATVANGOS triolės (trijų spektaklių) kūrybinį procesą bei pristatymą. Choreografė tyrinėja, kaip įmanoma išgyventi, patirti atvangą scenoje - erdvėje su didelėmis pramogos‘, produktyvumo, meistriškumo, įspūdžio tradicijomis. Kaip sustoti ne tik šokėjai, bet ir lūkesčius turinčiai publikai, kaip pabūti pauzėje su šviesa, klausytis tylos ir juodos dėžutės „balso“, leisti atsiskleisti erdvės architektūrai, kur atlikėjas – tik vienas iš elementų.

Spektaklis kviečia sustoti ir susimąstyti, kaip kompozitorius G. Kuprevičius yra pasakęs,
„Galbūt Atvangoje slypi atsakymai į tuos sudėtingus klausimus“. Sustojime A. Vilkaitytė siekia ieškoti santykio su praeitimi, klausantis erdvės ir gręžiantis į Lietuvių pop estradą, ieškant judesių stilistikos, ekspresijos, manieros. Choreografės kuriamas personažas žiūrovą įveda į persipinančius diskursus, kur per įvairias nuorodas, judesį, tekstą atskleidžiami kontekstai tiek iš netolimos praeities, tik iš šiandienos aktualijų.

Atlikėja stengiasi egzistuojančią erdvę apnuoginti ir ją fikcionalizuoti, naudodama teatrinius, choreografinius įrankiu bei performanso tradiciją, o scenografiją kurti iš jau erdvėje esančių objektų: užuolaidų, linoleumo, kulisų, strypų ir kt.

„Teks paplušėti be atvangos, o vėliau galėsim ir atsikvėpti.“

_________________________________________________________________________________________________

Idėja, choreografija: Austėja Vilkaitytė
Techninis asistavimas: šviesos – Tomas Zinkus, garsas – Gintaras Povilavičius
Choreografijos asistentė: Monika Trimailovaitė
Dailininkė: Barbora Matonytė
Dramaturgijos konsultantė: Laura Šimkutė

_________________________________________________________________________________________________

Pasirodymas yra ConTempo festivalio programos dalis.  ConTempo – tarptautinis scenos menų festivalis, Kaune ir Kauno rajone vykstantis rugpjūčio 18-23 d. Festivalis, inicijuotas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022", nuo 2019-ųjų organizuojamas Kaune ir Kauno rajone, kaip nurodo pavadinimas, miestui padedantis tvirtai žengti iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. Festivalio programoje – kruopščiai atrinkti šiuolaikinio scenos meno projektai ir menininkai iš Lietuvos ir tarptautinių scenų. Išsami programa: www.contempofestival.lt | Informacija: info@contempofestival.lt 

Festivalį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022", organizuoja VšĮ „Kultūros platforma" ir Lietuvos šokio informacijos centras, festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!