VĖJO PRIGIMTIS

Režisierius(-ė): Gildas ALEKSA
Trukmė: 1 val.
Premjeros data: 2018 m. spalio 26 d.
  • Stipru
  • Šeimai
Atgal
Artimiausi
spektakliai
02-29 Šeštadienis
18:00 val.
Didžioji salė
03-05 Ketvirtadienis
18:30 val.
Didžioji salė
Režisierius(-ė): Gildas ALEKSA

Ar turėčiau siekti savo svajonių, o gal įgyvendinti tėvų suformuotus idealus? Kaip sakė filosofas Kahilas Gibranas, tėvai tėra lankai, per kuriuos vaikai lyg strėlės paleidžiami į pasaulį. Tačiau kaip neretai nutinka, tėvai bando vaikus padaryti panašius į save, iškelia lūkesčius virš jų galimybių juos pasiekti. Ir tuomet atseka neišvengiamas gėdos jausmas, kurį patiriame todėl, kad per daug stengėmės.

Amos Oz (Amos Klausner) – vieno žymiausių gyvų Izraelio rašytojų ir intelektualų, prozininko, žurnalisto, pelniusio daugybę prestižinių literatūrinių apdovanojimų apsakyme „Vėjo prigimtis“ analizuojami dviejų priešingų charakterių ir požiūrių tėvo ir sūnaus santykiai. Tėvas – griežtas kovotojas už laisvę, gyvenimą ir namų šilumą paaukojęs darbui, todėl to paties besitikintis ir iš sūnaus. Sūnus – sentimentalus, meniškos sielos vaikinas, gimęs laisvoje visuomenėje. Šis personažų skirtingumas daro įtaką jų santykiams ir galiausiai nuveda iki tragiškos baigties.

Jaunosios kartos režisierius Gildas Aleksa spektaklį skiria vaikams ir jų tėvams: sūnums ir jų tėvams, mamoms ir jų dukroms. Spektaklyje paliečiama visiems be išimties artima tema – tėvų lūkestis dedamas į savo vaikus ir vaikų noras juos pateisinti.

„Bijome kalbėti apie tai, kad esame priklausomi nuo tėvų. Tačiau visiškai nepriklausomiems būti neįmanoma – kad ir kokio amžiaus bebūtume, tėvams visuomet išliksime vaikais. Daug dalykų, ateinančių iš šeimos, mus varžo ir daro priklausomais. Apie tai ir kalbu šiame spektaklyje, pasitelkdamas ilgų monologų formą“, – teigia Gildas Aleksa.

2019 m. režisieriui Gildui Aleksai už spektaklio „Vėjo prigimtis“ režisūrą įteikta „Fortūnos“ statulėlė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Režisierius(-ė): Gildas ALEKSA
Autorius(-ė): Amos OZ
Aktoriai: Povilas BUDRYS, Matas DIRGINČIUS, Karolis KASPERAVIČIUS
Kompozitorius(-ė): Jokūbas TULABA
Scenografas ir šviesų dailininkas: Aistis LANSBERGAS
Iš anglų kalbos vertė: Gytis KUDARAUSKAS
Į anglų kalbą vertė: Nicholas de LANGE ir Philip SIMPSON

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

DĖMESIO: Perkant bilietus iš anksto (ne vėliau kaip 14 d. iki spektaklio datos) taikoma 30% NUOLAIDA.


Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!