KANDIDAS, arba OPTIMIZMO MIRTIS (N-16) | Teatronas

Režisierius(-ė): Gildas ALEKSA
Trukmė: 1.20 val.
Premjeros data: 2019 m. rugsėjo 7, 8 d.
  • Socialiniai
  • Pramogai
Atgal
Artimiausi
spektakliai
03-31 Penktadienis
18:00 val.
Didžioji salė
04-27 Ketvirtadienis
18:00 val.
Didžioji salė
Režisierius(-ė): Gildas ALEKSA
Aktoriai: Arnas AŠMONAS, Renida BALTRUŠAITYTĖ, Matas DIRGINČIUS/ Mantas PAULIUKONIS, Milda NAUDŽIŪNAITĖ, Milda JONAITYTĖ, Karolis KASPERAVIČIUS
Kompozitorius: Jokūbas TULABA
Dailininkai: Aistis LANSBERGAS ir Martynas ARLAUSKAS

Dėl techninių nesklandumų atšaukiamas kovo 14 d. 18 val. spektaklis „Kandidas arba Optimizmo mirtis".

Įsigytus bilietus galima persikelti į bet kurį kitą Kauno miesto kamerinio teatro spektaklį. Būtina vietų rezervacija persikėlimui el. paštu kasa@kamerinisteatras.lt arba tel. 8 612 62 226. Bilietus taip pat galima gražinti jų įsigijimo vietoje.

„Paprašykite kiekvieną keleivį papasakoti savo gyvenimo istoriją, ir jei atsiras bent vienas, kuris nebūtų dažnai keikęs savo gyvenimo ar kuris sau nebūtų nuolat kartojęs, esąs nelaimingiausias žmogus, meskite mane žemyn galva į jūrą!”

Spektaklis palies jaunosios kartos ambicijų, idealizmo ir jaunatviško maksimalizmo skaudų susidūrimą su realybe, kurioje pragyvenimas, išgyvenimas ir sugyvenimas atima svajonių įgyvendinimo laiką, o vėliau – ir norą. Optimistiškai auklėti būti ypatingais, užkariauti pasaulį ir siekti savo svajonių, nes „viskas įmanoma“, realioje „gyvenimo rinkoje“ atrandame, kad tenka daryti darbus, o ne svajones, pasaulyje išgyventi, o ne jį taisyti.

Spektaklyje optimizmas pasireiškia kaip blogas tikėjimas, kad pasaulis yra geras, griežtai determinuotas, kuriame dėl savo nesėkmių galime kaltinti tik savo kvailumą, per mažas pastangas ir pan. Voltero apysakos statiškais veikėjais siekiama pademonstruoti vertybių ir tikėjimo krizę. Pastaroji krizė, kilusi Švietimo epochoje, kiek kitokia forma matoma ir šių dienų Lietuvoje, pasaulyje. Žmogaus vertybės, savybės – veikiamos įvairių technologijų, medijų peršamų vartojimo norų – pradedamos vertinti kitaip: naivumas tampa seksualiu, draugiškumas – į namus pristatoma preke, atlaidumas – nuobodumu, žmonių abejingumas – norma. Ši vertybinio pokyčio tema aktuali ne tik skirtingų kartų santykyje Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Tai verčia sugrįžti prie elementarių pasvarstymų apie vertybių kūrimą(si), kaitą, globalumą, jas apgaubusius mitus. Voltero filosofinė apysaka – nors ir nukelia į senovę – tačiau idėjų ir svartymų perpektyvumu tampa itin aktualia šiuolaikiniam žmogui. Pastatyme „Teatrono“ trupė Kandido nepasiduodančiomis akimis pažvelgia į šias skaudžias temas per komiškumo prizmę.

__________________________________________________________________________________________________________


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Lengvai suprantamą tekstą atidarykite paspaudę čia: "Kandidas arba optimizmo mirtis"

Prieinamumas:

  


Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!