Naujienos

Atgal

Šventėme Kauno gimtadienį su sutartinių magija

  2020-05-26

Gera prisiminti tokią nuostabiai saulėtą šeštadienio popietę, kuomet dalyvavove Kiemų šventėje ir drauge minėjome 612-tąjį Kauno gimtadienį. Tibeto skvere sustoję ratu (ar iš balkonų) dainavome šimtmečius skaičiuojančias lietuviškas sutartines. Dainuoti drauge kvietė atlikėja, mūsų folklorinio spektaklio "4 Mortos" kūrybinė siela - Laurita Peleniūte, pritariant smuikininkui Tadui Dešukui. Dainuoti gali visi - tą savo garsiąjame projekte "Promočių giesmės" nuolat pabrėžia Laurita. Tuo įsitikinome ir visi mes - sutartinių magijos išmokome tiesiog koncerto metu!

Atlikėjai pristatė koncertinę programą MAROS RIJOS - tai unikalus projektas, kuriame svarbią muzikinę partiją atlieka patys žiūrovai. Šimtus metų skaičiuojančios sutartinės pulsuoja gyva energija. Sutartinių ritualinis ritmas ir laisva muzikinė improvizacija apjungia dalyvius į vieną didelį skambantį ratą, kuriame kiekvienas yra svarbus, tiek dainuojantis, tiek klausantis.

Neįprastas muzikinis laikas bei lengvai išmokstamos sutartinės leidžia nevaržomai panerti į autentišką dermę. Dermės - tekančio laiko ir dabarties akimirkos, garso ir prisilietimo. Buvimo kartu be sienų, slenksčių ir išankstinių nusistatymų, žinojimo ir pasiruošimo. Čia ir dabar. Nuoga siela ir basom pėdom.

Senosios mūsų protėvių giesmės - unikalios ir magiškos savo paprastumu bei skambesiu. "Visiškai nesvarbu iš kur tu, kas tu, kiek tau metų - dainuoti gali VISI. Mintis "aš nedainuojanti/ nedainuojantis ir man dramblys sėdi ant ausies", "mane išmetė mokykloj iš choro" atsinešk kartu, mesk į rato vidurį, lai byra į šukes ir išteka laisve tavo lūpom senosiomis mūsų žemės upėm. Lai teka…. Nereikia jokio išankstinio pasiruošimo." - yra įsitikinusi L. Peleniūtė.

Su Laurita galima pasimatyti tokiuose projektuose kaip "Marga muzika" ar "Promočių giesmės", bei spektaklyje "4 Mortos", kuriame gausu ir dainų ir gyliems pamąstymams apie gyvenimo prasmę budinančio lietuviško folkoro.Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!