SEKRETAI IŠ BŪTŲJŲ LAIKŲ

Atgal

Stalo teatras SEKRETAI IŠ BŪTŲJŲ LAIKŲ (4-10 m. vaikams)
Edukacinis spektaklis apie keturias Lietuvos istorijos asmenybes
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Trukmė: 60 min.
Kaina:
5 Eur
Dalyvių skaičius:
iki 100 vaikų

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 "...šššššš, tyliau! Nori sužinoti sekretą... Ką? Kokį? Ogi apie paslaptingąją šventojo Kazimiero ranką bei didžiąją Žygimanto ir Barboros meilę, kunigaikščio Mindaugo karūną ir... Žalgirio mūšį ant stalo! Taip, taip, ant stalo!"

Spektaklio metu atsiskleis 4 Lietuvos istorijos asmenybės ir epizodai: karalius Mindaugas, Žalgirio mūšis, Barbora Radvilaitė ir šv. Kazimieras. Vaikai patyrinės savo krašto, o kartu – ir dailės istoriją. Svarbios ir kasdienės, mūsų akimis žvelgiant, egzotiškos praėjusio laiko žmonių buities gyvenimo detalės – ką miestiečiai valgė, kaip rengėsi, kokie vyravo viešojo gyvenimo ritualai, kaip pramogavo.

Šiuolaikiniai vaikai nežino, kas yra „sekretai“. S. Degutytė sako: „Mano vaikystės laikais mergaitės kurdavo „sekretus“ (paslaptis). Lauke, prie tvorelės, kur nelabai žmonės vaikšto, „paslaptingoje vietoje“ pražarstydavome žemę, padėdavome gražų, blizgantį saldainio popieriuką (sovietmečiu retenybė!) arba – sudžiovintą gėlytę, ant viršaus – stikliuką. Parodydavome geriausiai draugei, kuri turėdavo „paslapties“ niekam neišduoti. Deja, po kelių dienų kita mergaitė džiugiai šaukdavo: „O aš žinau, kur tavo „sekretas“!“ Taigi – išdavystė! Visai kaip Mindaugo laikais! Ne rožėmis klotas buvo didžiųjų valstybės vyrų gyvenimas... „Sekretai“ atskleis ir mūsų, ir Lietuvos istorijos vaikystę. Bet datų vaikams į galvą nekalsime. Svarbiausia – suvokti, kodėl įvyko vienas ar kitas istorinis įvykis.

REGISTRACIJA SU KULTŪROS PASU >

Dėl edukacijos užsakymo kreiptis tel.: 862904946 arba el. paštu edukacija@kamerinisteatras.lt

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!