Sirenos'22. LT vitrina: bowel

Režisierius(-ė): Naubertas Jasinskas
Trukmė: 1 val. 40 min.
Premjeros data: 2021 m. birželio 15, 16 d.
Atgal
Artimiausi
spektakliai
09-25 Sekmadienis
12:00 val.
Didžioji salė
Režisierius(-ė): Naubertas Jasinskas
Aktoriai: Alvydė PIKTURNAITĖ, Povilas JATKEVIČIUS, Jolanta DAPKŪNAITĖ, Vainius SODEIKA
Video menininkas: Ričard Žigis
Kompozitorius: Gintaras Sodeika
Scenografai: random heroes
Šviesų dailininkas: Dainius Urbonis
Kostiumų dailininkė: Dovilė Gudačiauskaitė
Į lietuvių kalbą vertė: Marius Povilas Elijas Martynenko

Kitokią teatro patirtį kuriantis spektaklis “bowel” analizuoja tapatybės ir ją formuojančių kasdieninių įtakų sąveiką. Čia realybė persipina su virtualiu pasauliu, o per vaizdus ir pojūčius nagrinėjama monotonija, rutina. Šios būsenos tampa veiksmo pagrindu, jas kūrinio veikėjai išgyvena siurrealistiškai komiškame pasaulyje. Žiūrovai kviečiami pakeisti perspektyvą, kurioje suvokiame save, atmesti sau iškeltus ar įbruktus, ribotus prasmės ir tikslo suvokimus.

Spektaklio ir jam specialiai parašytos pjesės koncepcijos pagrindu tapo žymiojo prancūzų teatro meistro Antonino Artaud (1896–1948) teatro principai, jo kūrybinis metodas ir jo pirmoji pjesė „Kraujo purslai“ (pranc. „Jet de Sang“). Lietuvoje niekada nestatyta prancūzų menininko pjesė pateikia fantastišką žmogaus ir pasaulio sukūrimo bei sunaikinimo (savinaikos) įvykių eigą. Tuo tarpu Naubertas Jasinskas nagrinėja šiuolaikinio žmogaus tapatybės efemeriškumą.

Režisierius Naubertas JASINSKAS už spektaklį „bowel“ 2022 m. apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, kaip geriausias jaunasis menininkas.

SVARBU!  
Pasikeitus saugių atstumų ir maksimalaus leistino žiūrovų skaičiaus salėje reikalavimams, teatras pasilieka teisę keisti žiūrovų vietas spektaklio dieną.

Lengvai suprantamą tekstą atidarykite paspaudę čia: "Bowel"

Prieinamumas:

      


Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!