ESMINIAI MAZGAI | SUPERGALIOS

Režisierius(-ė): Karolina Žernytė
Trukmė: 1 val. 30 min.
Premjeros data: 2019 m. rugsėjo 27 d.
Atgal
Režisierius(-ė): Karolina Žernytė
Aktoriai: Aistė KRUŠINSKAITĖ, Irma JOKŠTYTĖ, Ernesta ŽEMAITYTĖ
Dailininkas(-ė): Šarūnė Pečiukonytė
Choreografas: Mantas Stabačinskas
Dramaturgė: Saulė Norkutė
Iliustratorė: Birutė Bikelytė
Koprodiuseriai: „Pojūčių teatras“ ir Kauno miesto kamerinis teatras

Eilę metų Klaipėdos dramos teatre vykstantis rudeninis renginių ciklas, orientuotas į socialiai pažeidžiamas visuomenės grupes bei žmones su įvairiomis negaliomis, šiemet peraugo savo ribas ir palaipsniui išsilies per visą metų laikotarpį. Į bendruomenės įtrauktį nukreipti renginiai nuo šiol bus atpažįstami kaip „Esminiai mazgai“. Kviečiame esminius bendrystės saitus megzti kartu.
Šiemet prie gausaus renginių ciklo jungiamės ir mes su spektakliu „Supergalios“.

Supergalios – iki skausmo nuoširdus biografinis pokalbis su trimis supermoterimis: Irma, Ernesta ir Aiste. Merginos atskleis mums, neįdomiesiems, ką reiškia gyventi be vaizdo, judėti ratuose, kodėl šokti lengviau, nei eiti.

ERNESTA. Supergalia – MOTERIS – VORĖ. Laipioja sienomis, kalnais, mėgsta laiptines be liftų. Kuria ir dalyvauja pantomimos pasirodymuose, gastroliuoja Lietuvoje ir užsienyje. Visada pasiruošusi išmokti naujų triukų, pavyzdžiui, skraidyti. Ernestą nuo gimimo lydi cerebrinis paralyžius, o keliauti iš vienos vietos į kitą padeda vaikštynė. Jei sutiksite Ernestą gatvėje, žinokite, kad pagalbos ji gali griežtai atsisakyti, bet neįsižeiskite – ji tiesiog labai savarankiška moteris.

IRMA. Supergalios – matymas tamsoje. Moteris – kalba. Irma kuria dainas, vaidina teatre, mokosi kalbų ir penkiomis jau gali susišnekėti. Viena keliauja po egzotiškas šalis, pavyzdžiui, Indijos didmiesčius, Egipto dykumas. Visur greitai susiranda draugų ir pritraukia gerbėjų dėmesį. Jai užtenka elegantiškai pamoti lazdele, kad apsuptų gerbėjai ir padėjėjai. Irmos klausa padeda jai žaibiškai spausdinti ir skaityti. Irma nuo gimimo nemato, naudojasi baltąja lazdele.

Aistė. Moteris – transformeris. Aistė gali išvystyti 30 km judėjimo greitį. Taip pat gali prajuokinti net labiausiai susiraukusį žmogų. Aistė kuria stand-up komedijos pasirodymus, turi savo socialinę įmonę, gaminančią originalius papuošalus. Aistė važinėja po visą Lietuvą ir bendrauja su visais, kuriems trūksta juoko. Ji juda vežimėlio pagalba, bet tik tada, kai nesėdi savo pačios vairuojamoje mašinoje.

Spektaklio erdvė pritaikyta judėjimo negalia turintiems asmenims.

Lengvai suprantamą tekstą atidarykite paspaudę čia: "Supergalios" 

Prieinamumas:

     

 


Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!