AR TAU LENGVA?

Režisierius(-ė):
Trukmė: 60 min.
Premjeros data: 2022 08 21
Atgal
Autorius(-ė): Inna Falkova, Maria Bakalo
Kompozitorius(-ė): Mariia Yaremak, Maryana Klocho
Šokėjai: Ema Senkuvienė ir Marius Eidrigevičius
Atlikėjai ir bendraautoriai: Ernesta Žemaitytė, Laura Stadalninkaitė, Rosita Aleksejunaitė, Eduardas Saprykinas, Marijus Tamošiūnas, Simonas Kriaučiūnas.
Trumpametražio filmo idėjos ir scenarijaus autorius, režisierius-praktikantas: Maksim Golubev
Filmo operatoriai ir montažo režisieriai: Žygimantas Žygas ir Rapolas Jagofarovas
Kompozitorius ir garso dizaineris: Rytas Populaigis Mornie.
Filme vaidina: Alina Česaitytė, Vytautas Gasiliūnas, Maksim Golubev.

Prieš spektaklį žiūrovų taip pat laukia trumpo metro filmo „Prakeikta Kauno Karalaitė ir požeminis miestas" peržiūra.

Ar tau lengva keliauti be Google maps? Užmegzti ryšius? Kalbėti prieš auditoriją? Ar iš viso, susikalbėti be žodžių? Vieniems tai gali atrodyti kaip didžiulis iššūkis, kitiems – įkvėpimas. Kas vieniems nauja, nepažįstama ir sudėtinga, kitiems – įprasta ir lengva.

Spektaklis „Ar tau lengva?" tyrinėja kiekvieno mūsų galimybes susisiekti su kitu žmogumi, kreiptis į jį pagalbos, mylėti, atjausti, kiekvieno mūsų poreikį jausti palaikymą, turėti draugą, kiekvieno mūsų teisę pykti, nerimauti, nesuprasti, nusivilti. Autobiografinės projekto dalyvių istorijos čia tampa bendrystės, dalijimosi, simboliniais atgimimo ir vilties choreografiniais etiudais, kuriuose skamba dalyvių kūryba - poezija, pasakojimas, dainuojamoji poezija, judesys.

Kiekvieno mūsų skirtybes ir (ne)galimybes išryškinantį judesio spektaklį kuria įvairias (ne)galias turintys atlikėjai kartu su profesionaliais Lietuvos šokėjais Ema Senkuviene ir Mariumi Eidrigevičiumi bei choreografėmis Inna Falkova ir Maria Bakalo iš Ukrainos.

Tai – 2022 m. sukurtas Kauno miesto kamerinio teatro ir „Kaunas 2022“ projektas, siekiantis į scenos menus aktyviai įtraukti ir skatinti kurti negalią turinčius žmones. 

Trumpo metro filmas „Prakeikta Kauno Karalaitė ir požeminis miestas"

Filmo idėja kilo iš „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022" iniciatyvos dėka sukurtos pasakos apie Kauno Žvėrį. Režisieriumi siekiantis tapti Maksimas, įkvėptas šių pasakų, kuria scenarijus, kuriuose susiduria legendinis pasakų pasaulis ir realybė. Jo trumpo metro filmas, sukurtas su profesionalų komandos pagalba - tai nauja „atverta" Kauno Žvėries paslaptis. Maksimas jau rašo scenarijų šio filmo tęsiniui.

Idėjos ir scenarijaus autorius, režisierius-praktikantas – Maksim Golubev, kuriam talkino režisierius-mentorius ir prodiuseris Kastytis Miliauskas bei prodiuserė Ieva Kupstė.

Atsiliepimai:

Kvadratas. Kokia įdomi figūra! Rodos dažnai matoma. Bet kaip dažnai jo ribose mes save aptveriam: „Negalima daryti to, negalima daryti ano“. Ir visada atsiranda žmonių, kurie pasako: „Ne, tau taip negalima“. Tu privalai pirma padaryti tai, šitai ir dar trečią, ir ketvirtą, ir penktą. Na, bet po šešto, tai jau tikrai. Ir tada, kad įtikėtum tuo, kad iš tikrųjų negali, sau nusibrėži dar ir linijas, kad štai šitų linijų aš negaliu peržengt.

Bet kas įvyksta, jeigu išdrįsti peržengti kvadrato linijas? Tada kyla daug klausimų: „O kas aš esu? Kodėl? Su kuo? Ko aš noriu? Tad linkiu, turėti drąsos kiekvienam peržengti savo raudonus kvadratus ir pamatyti, kad pasaulis gali būti visiškai ne toks, kokį tu įsivaizdavai. - Donatas Urbonas, projekto dalyvis (2021 metais), apsilankęs vakar spektaklyje „Ar tau lengva?"

Finansuoja:

Spektaklis „Supergalios" įkvėpė kartu su „Kaunas 2022" sukurti ir įgyvendinti projektą „Kūrybinis įgalinimas neįgaliųjų integracijoje į profesionalų scenos meną", kurio programoje 2021 metais sukurtas performansų maršrutas „PinoKeys" (rež. Indrė Puišytė Šidlauskienė) ir 2022 m. sukurtas šis spektaklis „Ar tau lengva? / Is It Easy?" (choreogr. Mariia Bakalo ir Inna Falkova, Ukraina).

Už šį projektą ir įgyvendintas prieinamumo priemones KMKT Kauno miesto savivaldybės apdovanotas Metų iniciatyvos 2022 apdovanojimu. 2023 m. šio projekto tęstinumui skirta dalis Melino Mercouri prizo, kuris Kaunui paskirtas už „Kaunas 2022". 

Prieinamumas:

 


Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!