Nors jauniesiems festivalio dalyviams tai gali skambėti neįtikėtinai, bet prieš pusantro šimto metų pasaulyje nebuvo nei lėktuvų, nei kino, nei elektroninės muzikos. Skrydis geležiniu paukščiu, juolab žiūrint filmą apie „Queen“, buvo neįmanomas. Apie žmogaus bandymą skristi, kitaip tariant, bandymą siekti neįmanomo, mūsų kultūroje pasakoja nuo antikos laikų žinoma Ikaro istorija.
O kaip bandymą siekti neįmanomo galima perteikti teatre? Tai – cirko menininką Džiugą Kunsmaną dominantis klausimas. Pasitelkdamas fizinės komedijos, šiuolaikinio cirko ir buitines priemones, Džiugas virs svajotoju, kuris savo svajonių bando siekti aktyviai, nors ir ne visada sėkmingai. Herojaus nuotykius scenoje papildys ankstyvojo kino kadrai ir garso takelis, kuriamas iš unikaliai skambančių ankstyvųjų elektroninės muzikos instrumentų kolekcijos.
Džiugas Kunsmanas yra šiuolaikinio cirko menininkas, daugeliui kauniečių pažįstamas iš darbų Gildo Aleksos, Indrės Puišytės, Mariaus Pinigio, Adrian Carlo Bibiano spektakliuose. Po vaidybos studijų Vytauto Didžiojo universitete Kaune, cirko meno Džiugas mokėsi Flic Scuola di Circo mokykloje Turine (Italija). Tarp kitų pasaulinio lygio cirko meistrų Flic Scuola di Circo dėstė festivalio publikai žinomi Claudio Stellato bei Roberto Magro, su kuriais vėliau užsimezgė glaudus kūrybinis bendradarbiavimas.
Spektaklio „Ikaras“ eskizas 2024 metais laimėjo Kauno miesto kamerinio teatro organizuojamo festivalio „Išeities taškas“ konkursą. „Ikaras“ bus pirmasis autorinis Džiugo spektaklis.
Tai, kas kadaise atrodė nepasiekiama – šiandien jau įprasta. O tai, kas atrodo nepasiekiama šiandien?
Jaunųjų kūrėjų programos partneris – „Baltisches Haus“.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |