IŠEITIES TAŠKAS 2020: Sapiens

Režisierius(-ė):
Trukmė:
Atgal

Režisierės Agnijos Leonovos spektaklis pagal Mato Vildžiaus pjesę „Sapiens“ – tai ambicingas jaunų menininkų mėginimas kelti klausimus apie žmogiškumo ir pačios žmonių rūšies ateitį virtualių patirčių, skaitmeninių technologijų ir robotikos technologijų laikmečiu.

Anot spektaklio kūrybinės komandos, įkvėpimu teatre kalbėti šiomis temomis, be garsių serialų „Vakarų pasaulis“ (West World), „Juodasis veidrodis“ (Black Mirror) ir daugelio kitų mokslinės fantastikos filmų, tapo Izraelio istoriko Y. N. Harari milžiniško populiarumo sulaukusiose knygose „Sapiens“ ir „Homo Deus“ iškeltos mintys apie žmonijos prigimtį, dabartį ir, regis, tolimą, ateitį. Vis dėlto, kaip leidžia suprasti šių knygų autorius, tai, kas šiandieniniam tarsi pelė kapitalistinės tikrovės rate besisukančiam žmogui gali atrodyti kaip utopiška fantazija, iš tikrųjų yra ranka pasiekiama. Ateitis prasideda čia ir dabar – galbūt net daugelio mūsų švarko ar striukės kišenėje suburzgus išmaniajam telefonui.

Kas nutinka pasaulyje, kuriame didžiausiais idealais tampa našumas, efektyvumas, o perduodama informacija ir duomenys virsta kone sakralizuotais objektais, veikiančiais net mūsų religijų suvokimą? Anot režisierės, spektaklyje svarstoma „apie tai, kas įvyks su homo sapiens, jeigu jis sukurs už save galingesnį protą. Kiek tuomet pasaulyje mums liks erdvės? Kokia bus mūsų funkcija? Jeigu taip įvyks (sako, kad taip gali nutikti per 50–70 metų), kaip mokslininkai susitvarkys su šia problema?“

Spektaklis „Sapiens“ kiekvieną kartą yra kitoks, nes žiūrovai papildo spektaklio dramaturgiją: daug kas priklauso nuo aktoriaus ir publikos tarpusavio ryšio. Režisierės A. Leonovos vadovaujamos spektaklio kūrybinės komandos spektaklis „Sapiens“ – tai antroji diptiko, kurio tikslas – kritiškai ir kūrybingai pažvelgti į ne tokią jau tolimą ateitį – dalis. Pirmoji dalis – spektaklis „y: Alisa“ – 2018 m. lapkritį buvo pristatyta OKT / Vilniaus miesto teatre. Spektaklis „Sapiens“ – tai Juozo Miltinio dramos teatro ir menininkų sindikato „Bad Rabbits“ bendras darbas.

_________________________________________________________________________________________________

Režisierė: Agnija Leonova
Scenografė: Irina Komissarova
Video menininkas: Vytautas Narbutas
Kompozitorius: Andrius Šiurys
Vaidina: Adelė Šuminskaitė, Šarūnas Zenkevičius

Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!