IŠEITIES TAŠKAS 2020: “Analizuojant žvėrį”

Režisierius(-ė):
Trukmė:
Atgal

Kviečiamos visos gyvūnų rūšys!
Tankiausio miško giliausioj migloje.
Ateik - labiausiai nenuspėjamas žvėrie
Įsiklausyk - urbanistinėj giesmėj
Nurimk - atsibudęs paslapty

Spektaklis - tai žmonių susitikimas. Šiuo susitikimu kviečiame apmąstyti ir panirti į bendrą patirtį nagrinėjant šiandieninį pasaulį. Spektaklyje „Ana_liz’uoj<ant +žvėrį>“ neveikia įprastos teatro taisyklės - žiūrovas patalpinamas erdvėje, kurią gaubia elektroninės muzikos garsai, šviesų atspalviai, rūkas ir jame išnyrantys veikėjai. „Ana_liz’uoj<ant +žvėrį>“ naujausias dviejų menininkų, Pauliaus Markevičiaus ir Barboros Šulniūtės, kūrinys. Kūrėjus domina Antropoceno era - terminas, skirtas apibrėžti naują Žemės geologinę erą – mūsų gyvenamą laikotarpį. Juo siūloma apibendrinti žmonių veiklos poveikį Žemės paviršiui, klimatui ir aplinkai, esamų rūšių išnykimui.

P. Markevičius: “Spektaklį kūrėme keliaudami aplink Lietuvą. Ten matėme daug miško kirtaviečių. Pirmoji mintis: kur eis visi žvėrys? Nusprendėme apie tai kalbėti spektaklyje - pasikviesti visus žvėris ir pasikalbėti su jais. Kaip jie jaučiasi, kai atvažiuojame, susikrauname mišką, išvažiuojame.

Kai šiandien stebime, kas vyksta įvairiose pasaulio vietose, įvykiai, kuriuos vadiname stichinėmis nelaimėmis, turime suvokti, jog tai mūsų - žmonių veiklų padariniai. Tai sunki tema, ją greitai galima nuslįsti į kaltų ir atsakingų ieškojimą, situacijos, ar atmosferos vaizdavimą ir kūrimą tamsiomis, dramatiškomis spalvomis. Tikime, jog kelias iš tokios situacijos yra, dėl to norėjome į tai pasižiūrėti be tirštinimo, problemos ryškinimo. Priešingai, norėjome kurti jaukią, tačiau paslaptingą erdvę, kurioje galėtų įvykti žiūrovo ir spektaklio veikėjo kontaktas, dialogas, ieškant ir atrandant - kur tas kelias yra.”
_________________________________________________________________________________________________

Režisierius: Paulius Markevičius.
Vaidina: Simonas Dovidauskas, Vygandas Vadeiša, Marija Petravičiūtė, Julija Šatkauskaitė ir kt.
Urbanistinis draustinis

Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!