IŠEITIES TAŠKAS 2020: "Katinėlių tylėjimas"

Režisierius(-ė):
Trukmė:
Atgal

Spektaklio eskizas

Spektaklis kaip tyli katinėliai. Bet, kas tie katinėliai? Tai katinų ir kačių katinėliai? Ar katinėliai alegorija apie mūsų vidinius katinėlius? Kurie miega(ne).

Tai kūrybinis procesas arba judesio ir psichinės būsenos tyrimas arba spektaklio eskizas, atspindintis psichinę buseną ir kylančius vaizdinius sukeltus bėgančių minčių prieš miegą, o galbūt tai kūrybinio proceso dalys ir vis pasiklystančios, bėgančios, viena kitą vejančios mintys?

Šios mintys kartais patiriamos „<...> kaip atrajojimas. Norėdami suprasti atrajojimą, įsivaizduokite karvę, kuri lėtai ir atkakliai kramto savo ėdalą: maistas iš skrandžio keliauja atgal, kad jis būtų vėl sukramtytas ir nurytas <...> “ (Brandon Paterns, M.D, 2019).

arba

Mintys kurios įkalina žmogų savo mintyse, dažnai jos cirkuliuoja tarsi užburtas ratas „<...> asmeniui pradedant nerimauti, kad šios mintys nusako koks jis/ji yra žmogus, asmuo natūraliai joms priešinasi dėl jų turinio, kuris yra nepriimtinas ir atrodo svetimas. Paradoksaliai toks natūralus žmogaus elgesys šias mintis tik dar labiau maitina, daro jas intensyvesnes <...>“. (Marty N. Seif, Ph.D ir Sally Winston, PsyD, 2018).

Viskas vyksta judesio tyrimo principu / „čia ir dabar“ / naudojant psichinės būsenos improvizaciją tyrinėjami skirtingi jausmų prisiminimai / lyginami kelių dienų patiriami potyriai ir potyrių mintys arba visiting(re) / analizuojami ir interpretuojami kylantys vaizdiniai / ieškoma kaip užmigti(ne)užmigti / paskutinė mintis kuris užsupo(ne)?

Kodėl?
Nes pandemija / stresas / prisitaikymas / matomas ir ne poveikis / poreikis / poreikio aktualumas / 16.5 proc. Lietuvos gyventojų patiria adaptacijos sunkumus (2020 m.)

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
________________________________________________________________________________________________________

Choreografija ir atlikimas: Paulius Prievelis
Muzika: Le Mat (FR/MT)
Partneriai: Utenos kultūros centras, Kauno miesto Kamerinis teatras, Rokiškio kultūros centras


Nuotraukų galerija

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!