4 MORTOS

Režisierius(-ė): Darius RABAŠAUSKAS
Trukmė: 1 val. 15 min.
Premjeros data: 2017 m. gruodžio 8 d.
Atgal
Režisierius(-ė): Darius RABAŠAUSKAS
Aktoriai: Margarita BLADŽENAUSKAITĖ, Indrė PUIŠYTĖ, Laurita PELENIŪTĖ, Jonė DAMBRAUSKAITĖ
Kompozitorius(-ė): Laurita PELENIŪTĖ
Dailininkas(-ė): Laura LUIŠAITYTĖ

Dainų autorius: Gediminas ŽILYS
Garsiniai fonai: Tadas DEŠUKAS
Konsultantas: medinčius Petras DABRIŠIUS

„4 MORTOS“ – vakarėlis su mirtim, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas-ritualas, kuris sugrąžins iš feisbukinės egzistencijos į gamtos duotą prigimtį.

„Mirties alsavimas – natūralus ir įprastas. Visi kažkada mirsime. Tačiau į mirtį reikia žvelgti ne su baime, o iš linksmos, šviesios pusės. Mirtis nėra pabaiga“, – sako spektaklio režisierius Darius Rabašauskas.

Folkloro tyrinėtoja, spektaklio kompozitorė Laurita Peleniūtė atkreipia dėmesį į santykio su mirtimi svarbą asmenybės formavimuisi: „Jei kiekvienas žinotume, kad šalia mūsų visada yra mūsų mirtis – asmeninė, sava, „mano mirtelė“ – išmoktume gyventi prasmingiau. Mirtis taptų ne baimės šaltiniu, o išmintimi, kuri mus lydi“, – teigia ji.

Šis spektaklis – tai pabuvimas kartu. Todėl vakarėlio apibrėžimas – jam labai tinkamas. Vakarėlis gali būti visoks, kiekvienam skirtingas, tačiau pagrindinė vakarėlio esmė – kad žmonės pabūtų kartu. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“, – teigia režisierius Darius Rabašauskas.

Pasak režisieriaus, pagrindinė spektaklio idėja – ritualinį folklorą sujungti su šiandienine kasdienybe, šiuolaikinį humorą su tautosakiniu humoru, šimtmečiais meistriškai įžeminusiu mitinius išgyvenimus.

VIDEO

Žiūrovų įspūdžiai:

„Įsimylėjau mirtį“, „Misitiška“ „Šiurpu“, „Creepy“, „Spooky“, „Šiurpuliukai nuo dainų“

Prieinamumas:Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!