DramaLAB

DRAMOS LABORATORIJA progimnazinėms ir gimnazinėms klasėms

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Trukmė: 45min
Kaina: 7 Eur
Dalyvių skaičius: 45-55 (Aktorių atvykimas į mokyklą organizuojamas, jeigu grupėje surenkama ne mažiau nei 45 moksleivius.)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dramos Laboratorija „Jei būčiau personažas“! Tai literatūros pamokos kitu formatu progimnazinėms ir gimnazinėms klasėms. Drama yra visur – gyvenime, literatūros kūriniuose, kine, teatre – visur! Visur, kur yra VEIKĖJAI ir KONFLIKTAS, vykstantis viduje arba išorėje. Visa tai analizuoja DramaLab. Skaitysime pjeses, gilinsimės į personažą, su kuriuo galima susitapatinti, ir dramaturgą, kuriuo galima tapti. Kartu su moksleiviais analizuosime draminę konflikto ir personažų santykių struktūrą, taip pat aptarsime autoriaus kūrybinius sprendimus ir jų raišką.

Edukacijoje pasitelkiamas surepetuotas pjesės skaitymas kaip sceninis žanras, leidžiantis be autorinės režisūrinės interpretacijos, tačiau kokybiškai susipažinti su pjesės turiniu ir forma. Draminės pjesės struktūros – konfliktų ir dramos veikėjų tarpusavio santykių - analizei pasitelkiamas forumo teatro metodas. Šis metodas suteikia galimybę į dramą pažvelgti personažo akimis, aktyvuoja moksleivių įsitraukimą ir sudaro sąlygas įsigilinti į personažo charakterį, jo elgesio ypatumus ir galimas priežastis (personažo kontekstą). Išanalizavus struktūrą, moksleiviai į pjesę kviečiami pažiūrėti iš kitos pusės – autoriaus akimis: kokias temas jie būtų labiau išryškinę, kokius kitokius personažus būtų sukūrę šioms temoms atskleisti, kokias dramines, konfliktines situacijas būtų naudoję veiksmo eigai sukurti? Šie ir panašūs klausimai dažną teatro žiūrovą persekioja keletą dienų po matyto spektaklio. Todėl, siekiant sudaryti moksleiviams sąlygas ilgiau pasigilinti į savo patirtį ir skantinant kūrybiškumą, jie bus kviečiami po šios laboratorijos savo mokytojams ir laboratorijos trupei atsiųsti rašytinius arba pieštinius „atsakymus“ į jiems užsilikusius ar po laboratorijos kilusius klausimus.

Lietuvių ir užsienio autorių trumpieji dramos kūriniai, pjesės šiai laboratorijai bus parenkamos pagal amžiaus grupės ir konkrečios mokyklos / klasės (tariantis su konkrečios mokyklos mokytojais / socialiniais pedagogais) aktualijas. Laboratorija vyks nuotoliniam bendravimui pritaikytose platformose, "Zoom", "Meet" ar kitose, bendrai sutarus su mokykla, kuri platforma patogi naudoti. Moksleiviai bus įtraukti dalyvauti kartu su aktoriais, komunikuoti, patys skaityti personažų tekstus ir t.t.
Dėl edukacijos užsakymo kreiptis tel.: 862904946 arba el. paštu edukacija@kamerinisteatras.lt

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!