Naujienos

Atgal

Kuo teatre tampa tikros istorijos?

  2018-11-08

Kuo teatre tampa tikros istorijos?

Kiek menininko intuicija gali nuspėti ateitį, kai jo vaizduotė reaguoja į aktualijas? Kokia dar gali būti tikromis istorijomis paremto meno paskirtis? Apie tai kalbėsimės lapkričio 10 d. (šeštadienį) 16 val. kartu su neįtikėtinos ir kiek keistos vaizduotės režisieriumi bei tekstų autoriumi Agniumi Jankevičiumi, pristatančiu spektaklį „Niggaz“, įkvėptą realių įvykių ir procesų Lietuvoje bei Europoje.

Renginys NEMOKAMAS

Spektaklio „Niggaz“ priešistorė:

„Į Lietuvos provinciją įsiskverbė sodybų tuštėjimo metas. Ši nelaimė neaplenkė ir Skakiškio miestelio, garsėjusio šviesiais žmonėmis, gamyklomis, o dabar vegetuojančio. Tačiau skakiškiečiai nepraranda vilties. Jų gretose dar liko kūrybingų ir inovatyvių žmonių, kurie neleis miesteliui tapti vaiduokliu.

Kas gi tie žmonės? Tai trys Skakiškio pedagogės.

Vieną vakarą naršydama internete Skakiškio literatūros mokytoja aptinka reportažą iš įvykių Nyderlanduose, Oranje miestelyje, buvusia ramia 150 gyventojų teturinčia vietove, į kurią Nyderlandų valdžia nutarė perkelti 700 pabėgėlių. Miestelio gyventojai nesipriešino, tolerantiškai priėmė nelaimėlius. Tačiau dar po kiek laiko jie gavo žinią, jog čia bus perkelta dar tiek pat pabėgėlių, ir nutarė pasipriešinti.

Ten kur Oranje gyventojai išvydo nežinią, Skakiškio literatūros mokytoja išvydo galimybę. Ji susisiekė su Oranje miestelio meru ir pasiūlė planą: visus Oranje esančius pabėgėlius perkelti į Skakiškį. Lietuvos Respublikos šimtmečio proga trys orios Skakiškių kaimo damos neleis Skakiškiui mirti per tokį simbolišką jų tėvynės jubiliejų!“

 

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!