Naujienos

Atgal

„Kvėpavimas“ – intymi santykių drama apie tai, kad gali būti ir būna visaip

  2021-12-16

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad spektaklis tik pasakoja vienos jaunos poros gyvenimo istoriją globalios problemos – klimato atšilimo – kontekste. Pora nenustoja klaususi, ar turėtų susilaukti vaiko, turint omenyje, kiek nauja gyvybė atneštų žalos šiam pasauliui bei atsakomybės jiems patiems?

Tačiau po bandymu padėti kitiems, išgelbėti pasaulį iš tiesų slepiasi asmeninės neišspręstos problemos ir vidinė nežinomybė. Kartais spręsdami globalius ar visuomeninius klausimus, mes dažnai bėgame nuo savęs ir savo problemų. O juk pirmiausia reikia susitvarkyti savo „daržą“ ir tik tuomet žiūrėti, ką sutvarkius už tvoros.

Minimalistinis spektaklis „Kvėpavimas“ – tai intymi santykių drama, kurioje kiekviena pora ar kiekvienas, išgyvenęs santykius poroje, atras puikiai atpažįstamų situacijų, išgyventų jausmų, patirtų skaudulių. Tai žvilgsnis „pro rakto skylutę“ į jaunos poros gyvenimo istoriją, kupiną intrigos ir tragedijos, netikėtų likimo posūkių, iš baltos į juodą ir juodos į baltą besikeičiančių gyvenimo krypčių. Vos per dvi valandas išgyvenama visa galybė skirtingų, vienas su kitu persipinančių ir vienas kitą nutraukiančių jausmų: pykčio, aistros, džiaugsmo, liūdesio, įniršio, meilės, neapykantos, paguodos…

Pjesė apie tai, kad viskas, o svarbiausia, gyvenimas, gali apsiversti aukštyn kojomis. Pačiu netikėčiausiu metu. Pačiu neįtikimiausiu būdu. Likimas gali smogti į pačią jautriausią vietą ir sukelti didžiausią audrą, pakeisiančią mūsų gyvenimo kryptį ir vidinę būseną. O mūsų planai ir įsivaizdavimai, svajonės nebūtinai pasiteisins – galbūt net įvyks atvirkščiai. Nes, galų gale, tik Gyvenimas padaro taip, kaip turi būti. Tai jis, o ne mes, sudėlioja visus taškus ant i.

Spektaklis, pasiilgusiems teatro iš arti, ranka užčiuopiamo jausmo ir išgyvenimo, ore tvyrančios įtampos ir nejaukumo ar nuostabos. Tikrumo kupina istorija, kuri gali nutikti kiekvienam, bet nebūtinai. Juk nuo likimo nepabėgsi. Gyvenime, kaip ir teatro scenoje, gali būti ir būna visaip. 

Teksto autorė: Kristina Berksun  

Šaltinis: https://kristaworld.com/2021/12/13/kvepavimas-intymi-santykiu-drama-apie-tai-kad-gali-buti-ir-buna-visaip/?fbclid=IwAR1XG_J2klISSxegfQjEI1ZieGK7KyIYZDGz4Eng3b459ypxfupSN7pDf04

Nuotraukų autorė Viktorija LankauskaitėUžsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!