Naujienos

Atgal

NAUJĄ SEZONĄ PRADEDAME FESTIVALIU „IŠEITIES TAŠKAS“

  2018-09-01

NAUJĄ SEZONĄ PRADEDAME FESTIVALIU „IŠEITIES TAŠKAS“

Naują teatro sezoną pradėsime rugsėjo 18-22 d. trečius metus iš eilės organizuojamu festivaliu, skirtu jauniesiems kūrėjams ir jaunajai auditorijai „Išeities taškas“.

Pernai analizavęs skausmingas jaunimui problemas ir bandęs išsiaiškinti, nuo ko jaunas žmogus turi pradėti, kad galėtų išeiti iš nemalonių situacijų ir judėti pirmyn, šiemet evoliucionuoja ir ne tik kalba apie opias jaunam žmogui problemas: vienas kito negirdėjimą, informacinį perteklių, ryšio siekimą, tuo pačiu – baimę atsiverti, bet ir nori pasakyti, kad „viskas gerai, jūs ne vieni, mes Jus girdime“.

„Pernai kalbėjome apie skausmingus dalykus, kurie jaunam žmogui trukdo judėti pirmyn. Šiemet norime tiek ne iškelti ir taip akivaizdžią problemą, kiek nuraminti žiūrovą ir sugrąžinti jį į tikro ryšio užmezgimą. Teatras yra ta erdvė, kurioje mes girdime, matome ir kalbame apie tai, kas jaunam žmogui neduoda ramybės. Mes galime ir norime padėti jaunam žmogui išnirti iš virtualaus iliuzijų pasaulio, išgirsti save ir kitą“ – festivalio idėją pristato teatro direktorė Jurga Knyvienė.

Festivalio centre – jautrios virtualaus, iliuzinio ir tikro bendravimo problemos su kritiniu požiūriu į save. „Virtualus bendravimas pilnas dviprasmybių. Piktinamės kitų, mūsų manymu, netinkamomis reakcijomis, kai tuo pat metu patys reaguojame panašiai. Todėl ir norime, kad kiekvienas kritiškai pažvelgtų į save – o kaip aš?“ – teigia teatro direktorė.

Festivalio metu rodomuose spektakliuose akcentuojamos vienatvės, vienišumo, meilės ir bendrystės siekimo, iliuzijų pasaulio ir baimės problemos, kurias išgyvena kiekvienas jaunas, savęs ir savo kelio ieškantis žmogus.

„Šūkiu „Jaučiu Tave. Girdi..?“ norime pasakyti, kad mes girdime jus, kad nesate vieni. Mes matome, kad Jums skauda, tačiau norime pasakyti, kad skauda ne Jums vieniems – daugelis išgyvena panašias situacijas. Todėl ir norime apie jas kalbėti. Mes iš tiesų girdime vieni kitus, jaučiame vieni kitus, tik nemokame to parodyti. O teatras gali apie tai kalbėti, mokytis kartu su žiūrovu bendrauti, išreikšti ir pajausti vieniems kitus. Suprantame, kad reikia apie tai kalbėti, parodyti, jog matome, kad kitiems blogai“ – pasakoja Jurga Knyvienė.

Po spektaklių vyks diskusijos, skirtos kalbėti apie tai, kas vyksta su jaunais žmonėmis. „Spektaklių metu kiekvienas žiūrovas būna atskirai – vienas tarp visų. Diskusijų metu sujungsime atskirus matymus į vieną, išpildydami „vienas, bet ne vienišas“ idėją“.

 

Festivalio programa:

Rugsėjo 18 d. 18 val. „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ (rež. Paulius Markevičius)

Rugsėjo 19 d. 18 val. „Seen“ (rež. Andra Kavaliauskaitė)

Rugsėjo 20 d. 18 val. „Heda Gabler“ (rež. Eglė Švedkauskaitė)

Rugsėjo 21 d. 18 val. „Šaltoji širdis“ (rež. Valentinas Masalskis)

Rugsėjo 22 d. 14 val. „Aš bijau“ (rež. Rokas Lažaunykas)

Rugsėjo 22 d. 18 val. „Mari Kardona“ (rež. Agnius Jankevičius)

 

Bilieto kaina – 6 Eur

Festivalio abonementas – 30 EurUžsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!