Naujienos

Atgal

Pirmoji Lietuvoje internetinė premjera

  2020-04-28

Pirmoji Lietuvoje internetinė premjera

Balandžio 26 d. sulaukėme ilgai lauktos, vieno originaliausio projekto, prie kurio įgyvendinimo prisidėjome premjeros - tai futuristinis spektaklis "#PROTESTAS". Jis buvo gyvai transliuotas žiūrovams jų namuose.

#PROTESTAS – karantino įkvėptas ir režisieriaus Žilvino Vingelio su vizualinio eksperimentų teatru Kosmos Theatre inicijuotas eksperimentinis teatro projektas skirtas analizuoti teatro ribas ir prisitaikyti prie esamojo sudėtingo laikotarpio reaguojant į jį atvira, staigia ir aktualia teatrine kūryba. Internetinis gyvai aktorių tiesiai iš savo namų vaidinamas spektaklis leis šviežiai permąstyti šiuo metu naujai žmoniją užgriuvusias vienatvės, izoliacijos, socialinės distancijos, bendravimo internetu, įspūdžių susiaurėjimo, nežinomybės, baimės bei atsakomybės prieš kitus temas.

Specialiai šiam projektui sukurtos Godos Simonaitytės pjesės #PROTESTAS veiksmas mus nukelia į 2220-uosius metus bei utopinę Monaksijos valstybę (graik. Μοναξιά - „vienatvė“), kurioje izoliacijoje gyvenantys žmonės susitinka internetinėje erdvėje tam, kad išmoktų prarastų socialinių įgūdžių bei susigrąžintų ilgainiui prarastas emocijas.

Monaksija – uždara utopinė ypatingai moderni, taupi, ekologiška ir maksimaliai mechanizuota kolektyvinio turto betautė valstybė. Joje gyvenantys monaksiečiai – racionalūs, uždari, emocijas užgniaužę ir nuo vaikystės izoliacijoje bei socialinėje distancijoje gyvenantys žmonės. Monaksijos tikslas – siekti tobulumo. Šalies progresui ilgainiui pradėjęs koją kišti žmogiškumas buvo pradėtas suprasti, kaip liga, o žmogiškos emocijos - simptomais, kuriuos privaloma gydyti.

Ar mes galėtume gyventi pilnavertį gyvenimą be savo kasdienių, kad ir itin menkų ir kartais mus erzinančių emocijų? Ar mes galime būti laimingi pasiaukodami vardan aukštesnio tikslo? Ar izoliacija ir socialinė distancija nedaro mūsų dar jautresniais ir atviresniais vienas kitam? Besąlyginio mokslo progreso ir žmogaus vidinio gyvenimo darna – ar įmanoma tai suderinti? Žmogus - naikintojas ar gelbėtojas?
Internetiniame spektaklyje šeši aktoriai būdami namuose atneša realiu laiku vaidinamą spektaklį tiesiai į jūsų namus! 5 Monaksijoje gimę ir augę žmonės ir dirbtinis intelektas kassavaitinėse pamokose žodis po žodžio atranda savyje tai, ko nesitikėjo. Klaidžiodami po savo prisiminimus, analizuodami neįvardinamus bei vis rečiau jaučiamus jausmus, atvirai klausydamiesi vienas kito bei aptardami gimtosios šalies progreso idėjas grupelė pasiryžta daugiau nei šimtą metų Monaksijoje negirdėtai #PROTESTO idėjai.

Spektaklio GYVAS ir NEMOKAMAS stebėkite:

Balandžio 26 d. 20:00 val.
Balandžio 28 d. 20:00 val.
Gegužės 3 d 20:00 val.
Gegužės 5 d. 20:00 val.
Gegužės 10 d. 20:00 val.

NUORODA Į TRANSLIACIJAS

Apie spektaklį spaudoje:

Kauno Diena
Verslo žinios
Delfi
_____________________________________________________________________________

Internetinis spektaklis #PROTESTAS (pagal to paties pavadinimo Godos Simonaitytės pjėsę)


#PROTESTO iniciatorius ir režisierius Žilvinas Vingelis
#PROTESTO videomenininkas Kornelijus Jaroševičius
#PROTESTO kompozitorius Andrius Šiurys
#PROTESTO dailininkė Dovilė Gecaitė
#PROTESTO aktoriai: Vilma Raubaitė, Šarūnas Banevičius, Gytis Laskovas, Deividas Breivė, Saulė Sakalauskaitė ir Kamilė Lebedytė
#PROTESTO partneriai Kauno miesto kamerinis teatras
#PROTESTO vizualas Deividas Breivė
#PROTESTO prodiuseris Kosmos Theatre (direktorius Darius Vizbaras, meno vadovas Žilvinas Vingelis)

Spektaklio akimirkas įamžino Tomas TerekasUžsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!