Naujienos

Atgal

Raimondas Klezys: Aš kalbu apie nemeilę. Nemeilę šeimoje, mokykloje, tarp draugų (INTERVIU)

  2019-09-18

Raimondas Klezys: Aš kalbu apie nemeilę. Nemeilę šeimoje, mokykloje, tarp draugų (INTERVIU)

Apie ką kalba šis spektaklis?


Pagrindinė spektaklio tema – nemeilė. Nemeilė šeimoje, mokykloje, tarp draugų. Ir nemeilės poveikis žmogui. Iki ko nemeilė priveda. Pats esu kilęs iš Žeimių kaimo, Jonavos rajono. Kaime gyvenantys žmonės anksti pradeda gerti, varoti narkotikus, kad kažkaip tą nemeilę kompensuotų. Bet lygiai taip pat dėl to anksti ir išeina. Tai yra autobiografinis spektaklis. Apie mano ir mano draugų gyvenimą. Jame sudėta asmeninė patirtis, yra daug tikslių detalių: tikrų asmenų, jų patirčių, kokią nemeilę jie patyrė, įvardinami konkretūs asmenys – ne vardais, bet pravardėm, nes visi tame kaime turi pravardes, už kažką jas gavo. Vieną vadina kažkikiu gyvūnu, pvz., meška, kitą, kuriam mažiau pasisekė, šackiu ir pan.

Kokį burbulą ar burbulus sprogdina Tavo spektaklis?


Savo spektaklyje kalbu, visų pirma, apie narkotikus. Dabar jauni žmonės vis labiau juos atranda. Spektaklyje pateikiu savo draugų pavyzdį, iki ko privedė narkotikų vartojimas.
Taip pat analizuoju šeimos modelio kaitą ir to poveikį vaiko gyvenimui. Šeimos modelis šiandien labai kinta, vis daugiau šeimų, porų skiriasi, vis intensyviau keičia savo gyvenimus. O visa tai sugeria ir atspindi vaikas, iš kurio vėliau išauga kitas šeimos modelis.
Paliečiu ir mokytojų vaidmens vaiko gyvenime klausimą. Mokytojų, kaip ir tėvų, misija – vesti vaiką. Kaip jie tai daro? Palaiko ar nepalaiko, myli ar nemyli..? O jei nemyli, reiškia, ir nepalaiko. Tą galima suvaidinti, tačiau veiksmai išduoda, žmogus pajaučia. Pjesėje pateikiu paprastą pavyzdį, kuomet vaikas parodo mokytojai savo piešinį ir ji jį pagiria, o kitą mokinį pakritikuoja, sakydama, kad galėjo ir geriau, tokiu būdu pasėdama nemeilę tam mokiniui.

„Pūsti nuo veidrodžių dulkes“ – kas slypi po šiuo išsireiškimu?


„Pūsti dulkes nuo veidrodžių“ reiškia vartoti narkotikus. Visa pjesė kalba metaforomis. Narkotikai būdavo vartojami nuo veidrodžių, nes tai lygiausias paviršius, kurį galėjai rasti kambaryje.  Paskui tie dulkėti veidrožiai voliodavosi po sofom. Ir taip mes tarp tų veidrodžių ir gyvenam...

_______________________

Spektaklį galėsite pamatyti festivalio Išeities taškas metu.
Rugsėjo 22 d. 14:00

Bilietus galima įsigyti tiketoje.

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!