Naujienos

Atgal

Solidarus piknikas ukrainiečiams ir lietuviams / Пікнік солідарності

  2022-05-26

Solidarus piknikas ukrainiečiams ir lietuviams / Пікнік солідарності

Jie yra mes, mes esame jie

 

Pikniko idėja svarbi dėl keletos priežasčių. Pirma, nesantaiką ir abejones kurstančio turinio socialinėse medijose augimas. Antra, pilnavertis bendruomeninis gyvenimas iš karo zonos Ukrainoje pasitraukusiems mamoms ir vaikams yra ypač svarbus siekiant palaikyti jų dvasią. Ukrainiečių šeimos Lietuvoje gyvena jau daugiau nei du mėnesius – jie vis dar bando prisitaikyti prie gyvenimo kitoje šalyje: aktyviai įsilieja į darbo rinką, švietimo sistemą ir kuriasi naujus socialinio bei kultūrinio gyvenimo įpročius. Ukrainos šeimos tampa mūsų visuomenės dalimi: riba tarp „jie“ ir „mes“ išsitrynė. Yra tik mes. Piknikas – natūrali aplinka pažinti vieniems kitus iš arčiau. 

 

Idėją palaiko „Kamado bono“, „Santoku“, „Mona Ližė“, „Urban Pizza Dealer“, „Čilas“– jie pikniko metu ukrainiečiams paruoš 2000 maisto porcijų. Tuo tarpu Ukrainos moterys dalyvius vaišins ukrainietiškais barščiais. Visi ateinantys kviečiami atsinešti pledus, maisto, stalo žaidimų.

 

Pikniko metu vaikams bus organizuojamos edukacijos, veiks biblioteka, vyks sporto užsiėmimai, šokiai, piešimo dirbtuvės, moterys jungsis į sutartinių ratą, suaugusieji taip pat galės dalyvauti paskaitose, knygos pristatyme ir kitose veiklose.

 

Tikslas – ilgiausia meno galerija po atviru dangumi

 

Siekiant išreikšti solidarumą su ukrainiečių tauta pikniko dieną startuos kviestinių menininkų gyvas piešimas po atviru dangumi įsikursiančioje meno galerijoje „No-Fly Zone“. Rusijai vykdant žmonių genocidą Ukrainoje, o pasauliui vis labiau susitaikant su karo šioje šalyje mintimi kongresas „CoHappiness“ ir Kijevo meno galerija „Karas Gallery“ inicijuodami galerijos įkūrimą tikisi dar kartą atkreipti pasaulio dėmesį į brutalius karo veiksmus, kurie vidury Europos vyksta XXI a. Menininkų kūrybos veiksmą galės stebėti visi pikniko dalyviai.

 

1 km ilgio galerija „No-Fly Zone“ po atviru dangumi įsikurs simbolinėje buvusioje karinės aviacijos teritorijoje Aleksote, Kaune. Galeriją kurs vietos, užsienio ir Ukrainos menininkai bei ukrainiečių bendruomenės. Jėgas apjungs tiek profesionalūs menininkai, tiek į Lietuvą pasitraukę ukrainiečių šeimos su vaikais, juos įtraukiant į gatvės meno edukacijas. 

Kongreso dienomis savo patirtis ant sienos gyvai fiksuos menininkės iš Ukrainos: Marija Oscpischeva, Mariko Gelman, taip pat pop meno kūrėjas iš JAV, Los Andželo, Scott Hattox. Savo vizualųjį žodį dėl karo Ukrainoje tars ir Nomedos bei Gedimino Urbonų kuruojama dirbtinio intelekto vaizduotė „Baby Aleksa“, kurios darbą ant sienos perkels gyvos grafikos kūrėjas Tadas Šimkus. Gyvas piešimas vyks iki birželio 3-osios.

 

Galerijos „No-Fly Zone“ dalimi taps ir atrinkti Ukrainos vaikų piešiniai. Pikniko metu vyks jų ir jų šeimų edukacinės piešimo dirbtuvės. Geriausius darbus ant sienos perkels gyvosios grafikos kūrėjai.

 

Antras galerijos kūrybos etapas numatomas liepos mėnesį.

 

Kovo 17 d. galerijos erdvėje jau įvyko pirmasis meninis pareiškimas – ant sienos buvo realizuoti tarptautiniu mastu pripažinto rumunų menininko Dan Perjovschi karo absurdiškumą liudijantys piešiniai.

 

Tarptautinis mokslo ir kūrybos kongresas „CoHappiness. Permąstant laimę“ („CoHappiness. Rewilding & Rethinking“), kuris vyks birželio 1-3 dienomis Kaune, aptars laimės prielaidas ir sąlygas šiais neramiais karo, sveikatos, ekologinių ir socialinių krizių laikais. Šių metų kongrese bus kalbamasi apie santykį su kitais: žmonėmis, kuriuos norime ar nenorime įsileisti į savo aplinkas, su gyvūnais, medžiais ir visa kita gyvybe. 

 

Piknikas vyks birželio 1 d., trečiadienį, 17.00 - 21.00 val., VDU Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 4), Kaune. 

18-20 val. Kauno miesto kamerinis teatras organizuoja teatro ir judesio dirbtuves, kurias ves teatro pedagogė Kristina Kazakevičiūtė  

Renginio rėmėjai: UAB „Bidfood Lietuva“, „Kamado bono“, „Santoku Asian Shock“, „Mona Ližė“, „Urban Pizza Dealer“, „Čilas“, „Suliko“, „NYC Coffee“, „Solidarumo kava“, restoranas „Medžiotojų užeiga“.

 

Idėją palaiko: įmonių grupė „Nuova“,  Kauno kamerinis teatras, teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS, šokių studija „Me Gusta“, „Crazy foxes“, „Lady & Grace”, Kotryna Zylė, Dorotė Girskienė, „Yzipet“, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, „Oku karate akademija“, asociacija „Lygiai“, nevyriausybinė organizacija „Stebėk teises“, Tadas Šimkus, Lillia Manovych, Audriaus Banionio ūkis.

 

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!