Naujienos

Atgal

Spektaklio Z+ kūrėja: Spektaklio metu filmuoti ir fotografuoti bus PRIVALOMA!

  2019-09-13

Spektaklio Z+ kūrėja: Spektaklio metu filmuoti ir fotografuoti bus PRIVALOMA!

Kokius stereotipus apie jaunąją kartą dažniausiai girdite ir kokius jų bandysite susprogdinti šiuo spektakliu?


Z karta dažnai yra siejama su išmaniosiomis technologijomis (telefonai/kompiuteriai) ir tai yra absoliuti tiesa – ši karta didžiąją dalį savo gyvenimo praleidžia virtualioje realybėje. Tik mes (kitų kartų atstovai) esame pasiruošę tai iš karto teisti ir matyti kaip blogą dalyką. Aš taip nemanau. Šios kartos panirimas gali būti siejamas ne tik su priklausomybe, bet ir  žingeidumu, naujų įgūdžių tobulinimu, anglų kalbos lavinimu. Manau, kad teigiamai išnaudojus jaunuolio polinkį leisti laiką „Instagram‘e“ gali padėti jam suformuoti savo identitetą, juk šioje socialinėje medijoje gausu mokslininkų, menininkų, įdomių ir protingų žmonių, kurie dalinasi geru turiniu, o tai gali turėti teigiamos įtakos jaunai asmenybei. Tačiau ir suaugusieji turi užduotį – padėti jiems susikurti „gerą“ virtualią erdvę.
Teigiate, kad reikia ieškoti priemonių skirtingoms kartoms susikalbėti – visos jos yra tokios, kokios yra, su savo pliusais ir minusais. Kaip tą dialogą bandysite kurti?

Dialogą visų pirma spektaklyje bandome kurti neapribodami spektaklio žiūrovų amžiaus, nors nuorodoje sakome jog tai kūrinys skirtas 12-17 metų auditorijai. Tačiau pliusas spektaklio pavadinime kviečia visus, kurie artimoje aplinkoje turi Z kartos atstovų. Spektaklio tikslas yra sukurti jaukią ir komfortabilią atmosferą jaunimui, tačiau spektaklio tematika ir turinys kalba apie tai, jog „viskas okey su ta Z karta“, o tai manau kartais labai sveika išgirsti ir jos auklėtojai!


Ar šokis gali būti priemonė kartoms, skirtingiems požiūriams sujungti?


O taip! Šokis yra be galo universali kalba, atsiradusi dar prieš pirmiesiems žmonėms ištariant žodžius. Bet svarbiausias dėmuo dialogui įvykti yra ne forma, tačiau abipusis noras išgirsti. Tad jei į spektaklį atėjęs žiūrovas nenorės suprasti nieks jam nepadės: nei šokis, nei teatras, nei opera... (juokiasi).


Teigiate, kad šis spektaklis – Z kartos tyrimas. Kokiomis priemonėmis ją tyrinėjate?


Tyrinėjau ir vis dar tyrinėju šią kartą per savo pedagoginio darbo prizmę, t.y., turiu paauglių grupes, kurios man yra inspiracijos šaltinis. O tyrimo rezultatus spektaklyje matysite šokio, beatbox'o ir 60 lempų pavidalu.  

Kuriate interaktyvų spektaklį-vakarėlį. Kaip žiūrovai galės į jį įsitraukti?


Spektaklio metu filmuoti ir fotografuoti bus PRIVALOMA!

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!